BABA SAYFA » ALBÜM ANSİKLOPEDİSİ » ORİJİNAL ALBÜMLERİ

Talihsizler Albümü

A YÜZÜ

1- Talihsizler
Söz : Halit Çelikoğlu
Müzik : Atilla Alpsakarya

2- Aşk Yüzünden
Söz/Müzik : Özer Şenay

3- Ateşli
Söz : Cevdet Bülbül
Müzik : Cevdet Bülbül

4- Yeter Ağlatma Beni
Söz : Sami Hazinses
Müzik : Sami Hazinses

5- Sarhoş Gibiyim
Söz : A.Selçuk İlhan
Müzik : Özer Şenay

B YÜZÜ

1- Vesaire
Söz /Müzik: Özer Şenay

2- Gece Demem
Söz /Müzik: Sait Ergenç

3- Merhamet Dileme
Söz/Müzik : Orhan Akdeniz

4- Küstürdün Gönlümü
Söz/Müzik : Neşet Ertaş

5- Adanaya Kar Yağmış
(Anonim)

DİĞER BİLGİLER
Şirket: Elenor
Yıl: 1987
Tür: Orjinal
Yönetmen: Özer Şenay
Stüdyo: Sistem
Fotoğraflar: Erol Atar
Tasarım ve Uygulama: FRS Grafik Servisi
Baskı: FRS Matbaacılık
Prodüksiyon: Atilla Alpsakarya

Yedek ve Prova Parçaları: Meyhaneci, Unutamayız, Öpmek İstedim, Düşmanmı Olduk, Ne Köy Olur Ne Kasaba, Kırık Sazım, Gel Bana Doğru, Gitmeyin Yıllar, Izdırap Yükümdür, Parasızlık, Diley Diley, Altın İken Tunç Oldum, Yürek Dayanmaz (Prova), İkimize Ağlarım (Prova).


  1. o nasıl yedek parçalar yaw kdroya bak galatasarayın kadrosu kadar kuvvetli yedek kulübesine bak gel bana dogru–gitmeyin yıllar–öpmek istedim–yürek dayanmaz–ikimize aglarım böyle yedek parçalar mı olur hocam bunlar direk ilk 11 oynar yanlış kadrooo :))

  2. bu albümdede gerçekten kaliteli parçalar var. kesinlikle arabesk olamayacak kadar serbest kaliteli Türk müzikleri. bu albümde en çok sevdiğim parçası ‘aşk yüzünden’dir. Rahmetli Özer Şenay’ın bestelediği ve düzenlediği bu parçada elektro bağlamanın tadını çok iyi alıyorum. müziğin gidişi ve canlılığı harika. yaylılar çalarken alttan bağlamanın sesini duymak müziği daha dinlenilir kılmış.zaten özer şanay’ın kendiside bağlamaya çok düşkündü. kimbilir belki bu parçayıda bağlamada bestelemiştir. bu gün hala müslüm gürses müzikleri yeniden düzenlenip piyasa sürülüyor. örneğin kalleş dünyayı ansable yaylı grubu yeniden düzenlemiştir. aynı şekilde izzet yıldızhan da senin yüzünden-ömrüm seninle geçsin-gökyüzü gibi parçaları albümlerinde çalmıştır. ama hakkını da vermişler yani . ne de ismail tunçbilek düzenlemsi. müslüm gürses müzikleri fikrimce popüleritesini asla yitirmeyecek.inşallah bu hafta aşk yüzündeni söyler.. umarım müslüm baba bu mesajımı okur…..

  3. GECE DEMEM AŞK YÜZÜNDEN TALİHSİZLER AYRI GÜZELDİR ALT YAPISI ÇOK GÜZEL ÖZER USTAYA HELAL OLSUN AYRICA YILLAR ÖNCE ALDIĞIM İLK MÜSLÜM BABA KASETİ.

Yorum yapınız

Email adresiniz paylaşılmayacak.